تبلیغات
گردش در قزوین - کاروانسرایی که باید دید (بخش پایانی)

گردش در قزوین

گردش هیجان انگیز و تور مجازی در شهر قزوین

مدیر سایتد. پناهی

به سایت ما خوش آمدید

آرشیو مطالب

لیست کامل مطالب سایت

آخرین عناوین
موضوعات
صفحات جانبی
امکانات سایت
آمار کل
بازدید
امروز
بازدید
دیروز
بازدید
ماه قبل
بازدید
این ماه
بازدید
آخرین بازید
بروزرسانی
نعداد مطالب
مطلب
نویسندگان
جمعه 6 فروردین 1395 ساعت 12:20 ب.ظ نظرات
نویسنده: د. پناهی
در حیاط شتر خان گشت و گذاری کردم دقایقی در آن جا نشستم .آرام آرام به سمت راسته وزیر حرکت کردم راه رویی بین شتر خان و راسته وزیر قرار داشت هنگام حرکت در راه رو در دو سمت من درب های ارسی زیبا و کوچکی قرار داشت ما بین درب ها قاب عکس هایی که در آن تغییرات بنا پیش و پس از مرمت به نمایش در آمده بود دیده می شد. پله پله به سمت بالا گام برداشتم تا به ورودی پشتی راسته وزیر رسیدم...به سمت راست حرکت کردم قدم به قدم که جلو می رفتم به غرفه های صنایع دستی هم نگاه می انداختم. فضا پر از آرامش بود ,سر پوشیده ولی پر از نور خورشید بود دوباره به چهار سوق کوچک رسیدم جلوتر رفتم تا به دو ورودی رسیدم یکی در  چپ و دیگری در سمت راستم قرار داشت. به سمت راست رفتم رو به رو یم حیاط بزرگی وجود داشت وارد آن شدم دور تا دور حیاط اتاق های کوچکی وجود داشت هر اتاق دارای دری چوبی بود که بالای آن ها از نیم قوسی آجری تشکیل شده بود. شاید بزرگترین حیاط کاروانسرا همان حیاط بود. قبل از ورود به آن حیاط محوطه حیاط مانند دیگری که در دوطرف راست و چپ آن حجره هایی با درب هایی  چوبی شیشه ای قرار داشت سمت راست موزه مجسمه های سنگی و سمت چپ حجره صنایع دستی دستی بود .

بعد از حیاط بزرگ به محوطه یا حیاط سعدیه رسیدم .اگر چه کوچک بود ولی زیبا و چشم نواز طراحی شده بود جایی که آرامش را در دل شهر به ارمغان می آورد. مکانی با باغچه ای دل گشا سنتی و رنگارنگ .

بار دیگر به راسته وزیر برگشتم رو به روی من نوشته شده بود سرای بهشتیان وارد سرا شدم محوطه ای که در سمت چپ  طاق هایی یک سره که یک ورودی به موزه سنگ در زیر آن قرار داشت. موزه ای مملو از سنگ های زیر زمینی مانند سنگ های کانی,آتشفشانی,فسیل ها و غیره از سرای بهشتیان خارج شدم. آرام آرام این کاروانسرای زیبا را ترک کرده وبا هشتی های آن خداحافظی می کنیم . سفر امروز ما به پایان خود رسید و تجربه ای زیبا از چشمانمان گذر کرد . به امید دیدن زیبایی های بیشتر !.

نظرات مطلب
مطالب مرتبط

گـردش و سـفـر هـیـجـان خـاصـی بـه دنـبـال دارد. پـس اگر از آشـنـایـی بـا فـرهـنـگ یـک مـنـطـقـه و دیـدن جـذابـیـت هـای فـرهـنـگـی و گـردشـگـری لـذت مـی بـریـد ایـن وب رو دنـبـال کـنـیـد.

درباره سایت
آرشیو
نویسندگان
تقویم
کلیه حقوق این سایت شامل قالب و محتوا محفوظ است. طراحـ ـقالبـ: ـنقاشــ