تبلیغات
گردش در قزوین - راهنمای گردش در صفحه های پایگه
هر قالب وب بطور معمول از بپش های مختلفی چون منو ,نوار های کنار,لینک صفحه ها,لینک به بیرون سایت,قسمت پست ها و موارد مشابه این تشکیل شده است . درواقع هر صفحه از وب دارای نقاط مشترک و متمایزی با سایر صحات آن سایت است . بسته به محتوای صفحه مورد نظر بخش هایی به آن اضافه می گردد. اما به طور معمول هر وب از بخش هایی که قصد معرفی آن ها را برای شما داریم تشکیل شده است:

1-منو: در منوی هر سایت به طور معمول بخش هایی مانند ورود(sign in), ثبت نام(sign up), صفحه اصلی ,آرشیو ,نقشه سایت,راهنما و عنوان سرفصل های اصلی سایت قرار دارد. شما با برگزیدن هر بخش می توانید وارد آن شوید.

2- ساید بار یا نوار کنار: بسته به سلیقه طراح و نوع سایت گزینه های مختلفی شامل لپیوند داخلی,آخرین مطالب,پربازدید ترین مطالب,صفحه های وب, پیوند خارجی و... که با برگزیدن هر یک می توانید به آن بخش بروید. البته گاهی اخبار سایت هم در این بخش قرار می گیرد.

3- بخش متن ها (posts): در این بخش نام نویسنده,تاریخ مطلب,عنوان مطلب,متن,پیوند,برچسب ها ,پیوند اشتراک گذاری و گاهی تبلیغات قرار دارد. به فراخور گزینش هوادار سایت بخش مورد نظر خوانده یا برگزیده می شود.

4- بخش های اضافه: این بخش ها می تواند شامل محتوا های گوناگونی باشد. بسته به سلیقه طراح این  بخش به وب اضافه می گردد.

5- پایان سایت(footer): در این بخش از سایت به طور معمول حق نشر,تازه نامه,جدید ترین متن ها,پیوند های بیرونی و ... قرار داده می شود. این بخش پایان بخش پایگاه بوده و در بیشتر موارد دارای پیرنگ تیره تری می باشد.